Pacific Crest Trail

Příprava na Pacific Crest Trail

 A teď už doopravdy. Připravovat jsem se začala již v roce 2019 s plánem jít v roce 2020. To z očividných důvodů nevyšlo. USA byla pro nás, Evropany, nepřístupná. O rok později stále tento zákaz trval, ale už se to dalo nějak obejít. Tehdy jsem se rozhodla svojí velkou cestu ještě odložit. Přišel podzim 2021 a USA otevřela svoje hranice. To byl jasný impulz k tomu, se znovu pokusit o získání PCT long-distance permitu. Jak se dalo předpokládat po dvouleté pauze, byl obrovský zájem o toto povolení opravňující vás tuto Pacifickou hřebenovku absolvovat. Po dlouhém nervózním čekání se na mě konečně dostala řada a já si zvolila datum startu 27.4.2022. Původně jsem chtěla v půlce dubna, ale tyto termíny byly zcela rozebrány. Ale i tak jsem byla spokojena. Mám permit a to je hlavní.

americké traily; Pacific Crest Trail

Gear list

Vybavení jsem měla pořízené a vyzkoušené již z let minulých, tak stačilo jen doladit detaily. Chybí mi ještě ponožky a lahve na vodu, ale to si plánuji dokoupit až v USA. Do 7 kilo základní váhy se mi nepovedlo dostat, ale i tak to není zlé. Při pohledu na svoji lékárnu doufám, že mě při příletu do Ameriky nebudou považovat za feťáka. Zásobu různých tabletek mám skutečně pořádnou. 

Letenky

Nákup letenek mi vždy přináší notnou dávku stresu. Ani teď tomu nebylo jinak. Při pohledu na cenu letenek se mi protočily panenky. Před těmi dvěma lety byly rozhodně za přijatelnější částky. Nakonec po zjištění, že zpáteční jsou jen o pár tisíc dražší, jsem se rozhodla to risknout. Samozřejmostí ale musela být možnost změnit datum i letiště. Člověk nikdy neví, kde nakonec skončí. Po určitých dramatických událostech jsem nakonec měla letenku od Lufthansy přímo do San Diega a to pouze s jedním přestupem v Mnichově. Z Čech letím s Martinou, která startuje ve stejný den jako já. Mám aspoň parťáka na ty první dny strávené ve Spojených státech.

Očkování a antigenní test

Podmínka umožňující vám vstoupit na území USA bylo plné očkování a antigenní test ne starší než 24 hod. A to je sakra málo. Už aby přišla doba, kdy nebudu muset tyto věci řešit. Jelikož tam, kde bydlím o víkendu testy nedělají, budu muset vyrazit do Prahy o den dřív. 

2 komentáře

  • Alena Vlčková

    Krásný den! Posílám energii a všechno, co je potřeba na Trail. Je neskutečné pozorovat, že už se Vám plní sen. Doufám, že je to přesně takové, jaké jste su vysnila, možná ještě lepší 🙂
    Držím moc palce a těším se na příspěvky, fotky a zážitky.

    • admin

      Děkuji moc za tento krásný a povzbuzující komentář. Tato slova mě zahřála u srdce. Musím uznat, že mnohdy nemůžu uvěřit, že po tak dlouhé době se tento sen skutečně stává realitou…

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.