letenky
Co je dobré vědět

Několik rad a tipů jak koupit levné letenky

Jak koupit levné letenky? Tuto otázku si klade mnoho z nás. V tomto článku se podělím o několik rad a tipů, které by mohly snížit vynaloženou částku za let do vámi vybrané lokality.

Hned na začátek zmíním, že se nepovažuji za experta na letenky. Takového, který sleduje pohyb cen každý den po dobu několika měsíců a dokáže nějakým zázračným způsobem nakoupit za pár stovek i do poměrně vzdálených zemí. Přesto jsem se na mnoho míst dostala za poměrně slušnou cenu.

Několik tipů jak na levné letenky

1. Používejte anonymní okno

Již od prvního i jen předběžného vyhledávání letů mějte otevřené internetové stránky v anonymním okně.Je to z důvodu aby si daný vyhledávač nepamatoval, do jaké destinace chcete letět a za jakou cenu. Jinak by vám při následujícím vyhledávání letenek pravděpodobně automaticky naskočila vyšší cena, než byla ta původní.

2. Nelpěte na datu odletu a příletu, pokud nemusíte

Některé letenkové portály umožňují při filtraci zadat datumové rozmezí třeba i tří měsíců. Zvolíte si, že chcete například do Skopje odlétat nejdříve 1. 8. a nejpozději 25. 10. a chcete tam strávit 7-10 dnů. Následně si vyberete let, který vám nejvíce vyhovuje jak cenově tak datumově. Mnohdy se také ceny liší v návaznosti na to, který den v týdnu letíte. Dražší bývají především pátky, neděle a případně pondělky. Na nižší cenu se většinou dostanete v úterý, středu, čtvrtek a často i v sobotu. Z tohoto důvodu si často beru dovolenou tak abych odlétala a přilétala uprostřed týdne.

www.azair.cz
3. Nelpěte na destinaci, kam vyrazíte

Na mnohých vyhledávačích je možnost do místa příletu zadat ,,kamkoliv“. Díky tomu se vám vygenerují ty nejlevnější lety do různých míst. Vy už si vyberete jen lokalitu, která je vám nejsympatičtější a je za dobrou cenu. Občas je možné zadat také ,,Evropa“,  ,,pobřeží Středozemního moře“ nebo ,,Pobaltí“.

4. Zvolte více odletových letišť

Mimo pražské letiště si zadejte také ostatní blízká letiště jako Bratislava, Vídeň, Drážďany aj. Často zjistíte, že z těchto letišť jsou lety často přímé a mnohdy i levnější. A pokud pro vás není problém si tam popojet třeba vlakem nebo autobusem, stojí tato varianta za zvážení.

www.azair.cz
5. Vyhledávače letenek, které používám nejčastěji

www.azair.cz – většinou Evropa

www.kiwi.com – i lety mimo Evropu

www.skyscanner.cz – i mimo Evropu

Budu velice ráda za jakýkoli komentář, ve kterém se s ostatními podělíte o své připomínky, vlastní zkušenosti či rady a tipy. Každý jsme jiný a máme na dané téma svůj názor. Toto je můj, což znamená jeden z mnoha…

Předchozí

California Fire Permit a Canada PCT Entry Permit

Následující

Vybavení pořízené na Pacific Crest Trail

Sledovat mě můžete také na:

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *