Pacific Crest Trail

California Fire Permit a Canada PCT Entry Permit

Pokud mátě již schválený PCT long – distance permit, můžete se v rámci přípravy posunout zase o krok dál. Jestliže chcete během vaší cesty podél západního pobřeží rozdělávat oheň nebo jen používat plynový vařič, budete potřebovat California Fire Permit. Další povolení, o které bude třeba si zažádat v případě, že budete chtít končit PCT až v Kanadě, kde oficiálně trasa končí, je Canada PCT Entry Permit. Jak žádost o výše zmíněné permity probíhá?

California Fire Permit

California Fire Permit je naštěstí jen formalita. Jeho pořízení je zdarma. Opravňuje vás používat plynový vařič a rozdělávat oheň v místech, kde je rozdělávání ohně povolené. Pokud je oheň zakázaný, je tento zákaz nadřazený vašemu Fire Permitu. 

Je třeba vyplnít některé osobní informace

Průběh žádosti

 1. Na těchto stránkách si o California Fire Permit můžete zažádat.
 2. Vše je samozřejmě v angličtině.  
 3. Uvedete několik osobních informací včetně emailové adresy, na kterou vám váš permit zašlou. 
 4. Následně shlédnete instruktážní video.
 5. Vyplníte test, kde se vás zeptají na věci, které byly řečeny v již zmíněném videu. 
 6. Stejně jako PCT permit musíte mít i tento v tištěné formě a mít ho po celou dobu, co budete v Kalifornii u sebe.
Schválený California Fire Permit

Canada PCT Entry Permit

Canada PCT Entry Permit je opět zdarma a jedná se také pouze formalitu. Toto povolení nepotřebujete, pokud chcete skončit Pacific Crest Trail na hranicích USA a Kanady, tedy u monumentu Northern Terminus. V případě, že chcete dojít až na oficiální konec PCT, který se nachází 8,5 mil za hranicemi, tedy v Kanadě, budete muset zažádat o toto povolení. Opravňuje vás k tomu, vstoupit do Kanady po PCT, to znamená mimo oficiální hraniční přechod. Není to však povolení k přechodu hranice mimo PCT a k pobytu v Kanadě. Neprodleně, jak jen to bude možné, musíte Kanadu opět opustit. Pokud se vracíte do USA, musíte zvolit oficiální hraniční přechod. Canada Entry Permit vás neopravňuje vracet se do USA po PCT, přestože jste po ni do Kanady vstoupily. Považuje se to za nezákonné překročení hranic. 

Průběh žádosti

 1. Je třeba podat žádost nejpozději 8 – 10 týdnů před předpokládaným vstupem do Kanady.
 2. Přes PCTA stránky se proklikáte na formulář, který vyplníte.
 3. Následně ho vytisknete a podepíšete.
 4. Nascanujete ho stejně jako další dokumenty jako je pas, řidičský průkaz a vízum.
 5. Vše odešlete na uvedenou emailovou adresu.
 6. Do 8 týdnů vám zašlou orazítkovaný dokument, který musíte mít opět v tištěné formě při přechodu hranic a při pobytu v Kanadě.
Vzor žádosti o Canada PCT Entry Permit - 1. strana
Vzor žádosti o Canada PCT Entry Permit - 2. strana

Budu velice ráda za jakýkoli komentář, ve kterém se s ostatními podělíte o své připomínky, vlastní zkušenosti či rady a tipy. Každý jsme jiný a máme na dané téma svůj názor. Toto je můj, což znamená jeden z mnoha…

Předchozí

Jak probíhala žádost o vízum do USA

Následující

Několik rad a tipů jak koupit levné letenky

Sledovat mě můžete také na:

3 komentáře

 • Milan Čížek

  Ahoj, v bodě 1 je podle mého chyba “Je třeba podat žádost nejpozději 10-8 týdnů před vaším začátkem PCT. “. Vs skutečnosti se nejedná o začátek PCT, ale předpokládané datum vstupu do Kanady přes hranice. “You must apply for this permit at least 8 to 10 weeks before you intend to enter Canada (and not earlier than 6 months in advance).”

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *