Pacific Crest Trail

Jak jsem opět nevyrazila na Pacific Crest Trail

To, že jsem letos opět nevyrazila na Pacific Crest Trail není zas až tak překvapivé. Nicméně permit jsem měla na krásné datum 15.4.2021. V tom samozřejmě problém nebyl. Velkou komplikací byla samotná cesta do USA. Stále trvá zákaz vstupu pro státy v Shengenském prostoru včetně přestupů v těchto zemích. Byla zde možnost vycestovat na 14 dni do státu mimo Evropu a následně se do USA dostat. Jako nejvhodnější se nabízelo Mexiko. Ale mnoho nejistot s tím související mě nakonec odradilo. 

Chodí se letos Pacific Crest Trail?

Tento rok Pacific Crest Trail Association, která vše ohledně tohoto trailu zastřešuje, hikery podporuje oproti minulému roku, kdy všechny vyzívala o odložení cesty. PCT se tedy letos chodí a mnoho lidí svoji cestu již začalo. Nebude to ale asi trail, stejný jako býval před pandemií. Všichni by měli dodržovat zvýšenou opatrnost a co nejvíce omezit kontakt s ostatními hikery. To je další z důvodů, proč jsem nevyrazila. Chci si užít i sociální stránku trailu. Sdílení s těmi, kdo cestu absolvují se mnou. O tento aspekt se nechci připravit. Osobně vím i o některých z České Republiky, kteří se o tento thru-hike chtějí, přes všechny překážky, pokusit. Mají můj respekt, protože se nebáli a rozhodli se to letos zkusit. Moc jim držím palce, aby vše vyšlo a oni si splnili svůj životní sen. Snad i mě se to jednou konečně povede. 

americké traily; Pacific Crest Trail

Co mám v plánu místo PCT

Rozhodně nemůžu mluvit o plánech jako takových. Plánování je v dnešní době věc, na kterou se nemá cenu upínat. Hořké prozření jsem si užila loni, při zjištění, že mé roční přípravy přichází vniveč. A nestojím o to si to znovu zopakovat. Nemám tedy konkrétní plán. Pouze seznam mnoha možností, ze kterých si můžu podle situace vybírat. Nicméně, na konci března jsem skončila v práci a nyní čekám, co se bude dít. Několik papírů formátu A4 popsané zajímavými místy v České republice to jistí.

Kam v České republice

Na internetu nyní koluje hodně informací ohledně dálkové trasy Via Czechia, kterou ale prozatím odsouvám do pozadí. Když se nenaskytne možnost vyrazit v nejbližší době do zahraničí, jako záložní plán mám přejít ČR z nejjižnějšího po nejsevernější bod a při další cestě z nejvýchodnějšího po nejzápadnější místo naší domoviny. A když ne toto, tak mám v hlavě mnoho dalších variant. Jedná se o krátké přechody, ale i tak se díky nim dostanu na místa, kde jsem ještě nebyla. A je jich dost. Celý Český les, Bílé Karpaty, Rychlebské hory, Jiráskova cesta, Máchova cesta, to je jen krátký výčet z mého dlouhého seznamu.

Orlické hory
Orlické hory jsou součástí takzvané Jiráskovy cesty dlouhé 170 kilometrů

Kam v Evropě

V úvahu beru všechny traily zmíněné v článku Evropské traily: Inspirace kam příště vyrazit. Pokud situace dovolí a budu si moct vybrat, bude to s největší pravděpodobností Cesta Hrdinů Slovenského národního povstání (SNP) a Kungsleden ve Švédsku. Ale jsem otevřená i jiným možnostem. Nechci se fixovat pouze na pár variant. Když situace bude příhodná ve Španělsku, pojedu na Mallorcu, pokud na Madeiře pojedu tam. To samé platí o West Highland Way ve Skotsku, GR20 na Korsice či o Corfu Trailu v Řecku. A jak jsem zmínila výše, Česká republika je jako záložní plán. Jsem optimista a věřím, že slunce nám přinese nejen oteplení, ale i více svobody a lepší časy. 

Nízké Tatry
Přes Nízké Tatry vede Cesta hrdinů Slovenského národního povstání, která je dlouhá přes 750 kilometrů

O čem budou následující články

Tak to bude překvapení nejen pro vás, ale i pro mě. Pro člověka jako jsem já, který má rád vše naplánované dlouho dopředu to nebude lehké. Nemám moc v oblibě akce, které se dějí neplánovaně a člověk se na ně nemůže dostatečně připravit. V této době se však musím stát více flexibilní, méně plánovat, být jednoduše více spontánní. Rozhodně je to něco co se musím naučit. Myslím, že následující rok k tomu budu mít dostatek příležitostí.

Čas na vyladění vybavení

Je zbytečné se trápit tím, že jsem nemohla opět vyrazit na Pacific Crest Trail. Beru tento rok jako takzvanou generálku. Budu mít čas pořádně vyzkoušet vybavení a trochu více si proklepnout svoji fyzickou zdatnost. Samozřejmě si nedělám iluze, že se dá na PCT připravit v našich podmínkách, ale věřím, že je to lepší než nic. Takže si sama sobě držím palce a pevně věřím, že rok 2022 bude rokem, kdy konečně budu stát na hranicích Mexika a USA a hledět na monument značící začátek Pacific Crest Trail.

Orlické hory
Na vybavení je stále co zlepšovat

Rozhodli jste se i přes všechny nesnáze letos PCT zkusit? Znáte nějaké zajímavé trasy v České republice popřípadě v Evropě? Jak to vidíte s cestováním tento rok? Napište mi do komentářů…

Šumava

Předchozí

Filtr na vodu: Sawyer Mini vs. Katadyn BeFree

Sledovat mě můžete také na:

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *