Pacific Crest Trail

Pacific Crest Trail: Něco málo na úvod

American's National Scenic Trails

Pacific Crest Trail (PCT) se řadí mezi American’s National Scenic Trails, do kterých patří mimo jiné Continental DivideTrail a AppalachianTrail. Tyto tři největší treky USA tvoří, takzvaný Triple Crown of Hiking. Samotný PCT měří 2650 mil což je 4265 kilometrů. Vede na západním pobřeží USA z Mexika do Kanady a prochází federativními státy Kalifornie, Oregon a Washington. Ve směru z jihu na sever stezka prochází pouští, pohořím Sierra Nevada, lesy v Oregonu a pohořím Cascade Range, které se nachází před hranicemi s Kanadou.

Nejvyšším bodem, kterým PCT prochází, je Forester Pass (4009 m.n.m.) Pokud trochu odbočíte z trasy, můžete vylézt na Mount Whitney (4421 m. n. m.), což je nejvyšší hora USA vyjma Aljašky.

Většina stezky vede skutečnou divočinou a v případě, že potřebujete do civilizace, musíte sejít ze stezky a do nejbližšího města dostopovat.

V roce 2014 Pacific Crest Trail proslavil film Wild, díky kterému začal vzrůstat počet vydaných permitů raketovým tempem.

Zdroj: https://www.pcta.org/discover-the-trail/thru-hiking-long-distance-hiking/2600-miler-list/

Projít celou Pacifickou Hřebenovku trvá nejčastěji mezi 4-6 měsíci. Hikeři, tedy ti co PCT jdou, se dělí na NOBO a SOBO.

Záleží na tom, jakým směrem jdete. NOBO znamená North Border tedy, že jdete k severní hranice mezi USA a Kanadou a SOBO (South Border), že jdete ze severu k hranici jižní. Většina hikerů začíná na hranicích s Mexikem. Je to dáno především, tím, že se zde dá začínat podstatně dříve než na kanadské hranici.

Kdy vyrazit

Z Campa (hranice MEX/USA) bylo možné v roce 2020 startovat od začátku března do konce května. Jelikož začínáte v poušti, je možné začínat již na jaře, tím pádem máte více času, celou trasu projít. Pokud vyrážíte z Kanady, doporučuje se nevyrážet dříve jak v červnu. Je do dáno tím, že začínáte v poměrně vysokých horách.

Samozřejmě nemusíte jít trasu celou. Kdo na to nemá dostatek času či peněz může zvolit pouze nějakou její část, takzvaný section hike. Jsou i tací, kteří trasu jdou po částech a vždy navážou tam kde naposled skončili. Postupně si tímto způsobem projdou během několika let celou PCT. Hike your  own hike, je heslo o kterém tam rozhodně uslyšíte. Každý si může zvolit způsob jak Svoji cestu pojme. Zda projde každý metr, půjde ji po částech nebo bude některé části přeskovat. Ani jedna z možností není spatně. je to jen na vás.

Budu velice ráda za jakýkoli komentář, ve kterém se s ostatními podělíte o své připomínky, vlastní zkušenosti či rady a tipy. Každý jsme jiný a máme na dané téma svůj názor. Toto je můj, což znamená jeden z mnoha…

Předchozí

Camino de Santiago: Co jsem měla v batohu

Následující

Příprava na Pacific Crest Trail

Sledovat mě můžete také na:

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *